אודות התחנה

תחנת הרדיו גלגלצ הוקמה באוקטובר 1993, ביוזמת שר הביטחון דאז, יצחק רבין ז"ל ושר התחבורה דאז, ישראל קיסר ובתמיכת הרמטכ"ל דאז, רא"ל אהוד ברק, כרשת רדיו הפונה לנהגים; מטרתה – הגברת המודעות לבטיחות בדרכים.

 

גלגלצ מתפקדת כחלק מגלי צה"ל בכל הקשור למערך הלוגיסטי והטכני, אולם מאופיינת כתחנה נפרדת, נוספת על גלי צה"ל, הפונה לקהל יעד שונה. גלגלצ הייתה התחנה הראשונה בישראל שהגדירה עצמה כרדיו תנועה והדגישה את נושא דיווחי התנועה והמלחמה בתאונות הדרכים. על-פי מדגמים וסקרים שמבוצעים (בין היתר ע"י הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו ו-TGI) עולה כי גלגלצ היא תחנת הרדיו המואזנת במדינה.

 

מאז הקמתה פועלת גלגלצ בקשר ישיר והדוק עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בקמפיין מתמיד ואינטנסיבי, אשר מהווה למעשה את הקמפיין הארוך ביותר שבוצע אי-פעם להעלאת מודעות הנהגים לנהיגה נכונה ובטיחותית. צוות גלגלצ משתתף בסדנאות יזומות של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הנערכות מספר פעמים בשנה ומשתתף בצורה ישירה בהטמעת מסרי הבטיחות בקרב המאזינים האוחזים בהגה. הנושאים בהם עוסקים מסרי הבטיחות ועדכונם, משודרים בהנחיית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. סקרים, שנערכו בין היתר ע"י הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הראו כי דרך העברת המסרים מתבצעת בצורה יעילה ואפקטיבית.

מערך דיווחי התנועה של גלגלצ מסייע לנהגי ישראל בכבישים העמוסים ונמצא בקשר ישיר ורציף עם מוקדי אגף התנועה של משטרת ישראל, המשטרה הצבאית, מע"צ, מערכות איכון סלולריות מתקדמות וגופים רשמיים נוספים במדינה. מאזיני גלגלצ מקבלים באופן שוטף ומדויק מידע בזמן אמת על חסימות צירים, תאונות דרכים, הפרעות לתנועה ועבודות בכביש.

 

 

בגלגלצ מנסים בכל עת לשפר את דרך העברת מידע חשוב זה לציבור, על מנת לסייע ככל הניתן לקהל המאזינים בכבישים. גלגלצ מפעילה מספר ירוק (שיחת חינם) למסירת דיווחי תנועה ומידע על מפגעים בכבישים, בטלפון 1-800-800-918 שהפך למספר הטלפון המוכר ביותר של גלגלצ ובמדינה כולה ומקבל מאות שיחות מדי יום.

סקרים מלמדים כי גלגלצ הינה התחנה האהובה על חיילי צה"ל, בפער של יותר מפי ארבעה מתחנות רדיו אחרות. גלגלצ יוזמת מבצעי שידור רבים לטובת חיילי צה"ל. תכנית יומית בשם "קולות החיילים" מוקדשת לחיילים מיחידות צה"ל השונות הבוחרים את המוזיקה המושמעת בתכנית. החיילים גם לוקחים חלק נרחב בדירוג "אחד אחד" המצעד הרשמי של ישראל המשודר מידי יום חמישי בצהריים.

בכל מבצעי השידור של התחנה מקפידה גלגלצ לשלב את תחום הבטיחות בדרכים, בידיעה שהחשיפה הגדולה לה זוכים מבצעי שידור אלה תחשוף את מסרי הבטיחות לקהל רחב ואוהד.

 

 

 

את גלגלצ ניתן לקלוט ברחבי המדינה בתדרים הבאים:  91.8FM בטבריה, עמק בית שאן, מישור החוף וצפון הערבה; 93.5FM בצפון, גוש דן ודרום הערבה; 107FM בגליל המערבי, חיפה, מצפה רמון ואילת; 99.8FM בקציר - ואדי ערה, ים המלח, באר שבע והנגב הצפוני; 107.1FM בירושלים 

לכל שאלה ופניה, ניתן תמיד להתקשר לאולפן גלגלצ: 1-800-800-918

עכשיו בגלגלצ
ערן אביגל 15:00-17:00
עכשיו בגלגלצ
לבנת בן חמו 17:00-19:00
עכשיו בגלגלצ
עידו פורת 19:00-21:00
עכשיו בגלגלצ
יואב קוטנר ואורלי יניב 21:00-22:00
חלוקות כרטיסים
ארכיון מצעדים
הטלפון שלנו: 1-800-800-918