תכניות

חדש בגלגלצ!

חדש בגלגלצ (18.6)

מאת: חנן ברנדס

 

נתן גושן, "דור הסתלבט"

האלבום החדש של נתן גושן, "שלושים", סיפק לנו כבר כמה שירים בולטים – גם ביחס לרפטואר שלו, וגם בהשוואה למוזיקה הישראלית בכלל. אחרי הרומנטיקה של "זה שלנו", הפסנתרים של "חיכיתי" והאלקטרוניקה של "26" – מגיע "דור הסתלבט", שמאיים להאפיל על כל אלה ולהפוך ללהיט הכי גדול מהאלבום. יש פה שילוב של טקסט ביקורתי ושנון שמשרטט קווים מדויקים לדמותו של דור ה-Y, וסאונד אוריינטליסטי, אלקטרו-מזרחי, שמזכיר קצת את ״האנשים החדשים״ של עברי לידר. נדמה שגושן ממשיך לצעוד בדרך הנכונה אל לב המיינסטרים – ועושה את זה לגמרי בדרך שלו, בלי לוותר על האמת האישית.

>>לינק להאזנה יתעדכן בהמשך<< 

 

קובי אפללו והמשקפיים של נויפלד, "מהזריחה עד השקיעה"

ההפקות המוזיקליות של שמוליק נויפלד כבר הגיעו אל הלב שלנו דרך מספר לא מבוטל של להיטים (השייכים בין היתר לאמנים כמו מירי מסיקה ומשה פרץ). אפקט דומה יצרו גם רצועות מתוך הפרויקט "המשקפיים של נויפלד", שכשמו כן הוא – מעביר את המוזיקה בקולם של אחרים אבל דרך העדשות המוזיקליות שלו. עכשיו משחרר נויפלד בלדה שהלחין יחד עם בנו רועי, וכתבו במשותף עוד אב ובנו: מאיר ודניאל גולדברג. הביצוע שייך לקובי אפללו, שהמנעד הווקאלי שלו ידוע כמסמר שערות – וביחד כל אלה יצרו שיר מרגש ונוגע, שמהדהד כמה מהרגעים הנצחיים של בעז שרעבי.

 

 

 

 

 

דניאלה ספקטור וגבע אלון, "זמר נוגה"

לפני חמישים שנה ראה אור אחד האלבומים החשובים ביותר במוזיקה הישראלית – אלבומה של שלישיית החלונות הגבוהים. לכבוד האירוע, גלגלצ יוצאת בפרויקט מחווה מיוחד לשירי האלבום ההוא. במסגרת הפרויקט יראה אור אלבום קאברים לכל שירי האלבום, בביצוע של כמה מהאמנים הישראליים הבולטים והחשובים ביותר הפועלים כיום. סנונית ראשונה מתוכו היא גרסת הכיסוי ל"זמר נוגה", שמוכר בעיקר בשם ״התשמע קולי״, אחת הקלאסיקות הנצחיות מהאלבום. על הביצוע אחראיים שניים מהזמרים המוכשרים בישראל, דניאלה ספקטור וגבע אלון, שפועלים בדרך כלל בשולי המיינסטרים, ומפגינים כאן כימיה מוזיקלית שלא הייתה מביישת את חברי החלונות אי-שם בסוף הסיקסטיז.

>>לינק להאזנה יתעדכן בהמשך<< 

 

 

קייטי פרי ומיגוס, "Bon Appétit"

היא אולי זוכה לביקורות מימין ומשמאל – על הניסיון להישאר רלוונטית הרבה אחרי תקופת הזוהר שלה, על הריב הלא מחמיא עם טיילור סוויפט ועל ההפקות הצפויות - אבל אין מה לעשות: קייטי פרי היא עדיין אחת מזמרות הפופ הכי מצליחות בעולם, והשירים שלה ממכרים בהתאם. כזה בדיוק הוא השיר השני ששחררה מהאלבום החדש, "Witness". "בון אפטיט", בתאבון, כמובן, הוא קטע טכנו-דאנס עם פזמון קליט ובאסים כבדים: כל מה שהמוח העייף זקוק לו בקיץ. האירוח של הרכב ההיפ-הופ המדובר מיגוס, מוסיף טאצ' "שחור" לקטע הזה, והופך אותו לראוי גם בזירה הזו.

 

 

 

   

 

פורטוגל. דה מאן, "Feel It Still"

להקת הרוק האלטרנטיבי פורטוגל. דה מאן פועלת כבר למעלה מעשור, אבל רק בשנים האחרונות צוברת את אהדת הקהל שהיא ראויה לה. ברפטואר של ההרכב נמצאים כבר שבעה אלבומים – כשהשמיני, "Woodstock", יצא ממש לאחרונה. מתוכו לקוח השיר הכיפי "Feel It Still", שמפלרטט בהצלחה עם אר-אנ'-בי, Fאנק ופופ. סולן ההרכב, ג'ון גורלי, מספר שהשיר נולד בכמה שעות בודדות של עבודה באולפן – החל מליין גיטרה, דרך התופים ועד למילים המלאות. הזרימה הזו מורגשת גם בתוצאה הסופית: מדובר בשיר שיגרום לכם לפזז קלות גם אם אתם מול המחשב במשרד, אבל במיוחד בכל הזדמנות שבא תעמדו על הרגליים.

 

 

 

 

 

 

 

עכשיו בגלגלצ
ערן אביגל 15:00-17:00
עכשיו בגלגלצ
לבנת בן חמו 17:00-19:00
עכשיו בגלגלצ
עידו פורת 19:00-21:00
עכשיו בגלגלצ
יואב קוטנר ואורלי יניב 21:00-22:00
חלוקות כרטיסים
ארכיון מצעדים
הטלפון שלנו: 1-800-800-918