תכניות

חדש בגלגלצ!

חדש בגלגלצ (9.4)

מאת: חנן ברנדס

 

הדג נחש, "עוד יהיה טוב"

סינגל חדש של הדג נחש הוא תמיד אייטם מוזיקלי חשוב, ונראה שהפעם הוא גם רלוונטי מתמיד. בשיר החדש, הלהקה מטיבה לשרטט את דעותיה הפוליטיות והחברתיות, ונעזרת באיזון אירוני: סמפול מהשיר "עוד יהיה טוב בארץ ישראל", בביצועו של דודו זכאי, מפסטיבל שירי הילדים של 1979. חברי הלהקה מציבים לקהל שלהם מראה, כתמיד, ומבקשים לשאול כמה באמת השתנה פה בארבעים השנים שחלפו. הראפרים המבוגרים בקליפ עוזרים עוד קצת בחידוד המסר, אז אם עוד לא צפיתם, זה הזמן.

 

 

עידן עמדי, "בסוף"

האלבום השלישי של עידן עמדי, "חלק מהזמן", הציג אותו בשיאו, בין היתר בזכות דיוק של הפרסונה המוזיקלית שלו. אין ספק שהחיבור עם המפיק פטריק סבג עשה לו רק טוב – האלמנטים האתניים שנלקחו הישר מארצות המזרח יושבים היטב על הקול המחוספס של עמדי. אחרי "עכשיו כולם רוקדים", "עד שיעלה היום הבא" ושיר הנושא מהאלבום, אפשר לתת אוזן גם לאחד השירים המינימליסטיים יותר מתוכו, אבל ללא ספק אחד היפים שבו.

 

 

 

לידור ויצמן, "רוצה להיות שם" (מתוך "אלה האחים שלי")

אם השם של לידור ויצמן מצלצל לכם מוכר, הסיבה היא כלל הנראה כי מדובר באחד מהמתמודדים הבולטים של "דה וויס" בעונתה הקודמת. מאז הספיק ויצמן להתגייס לצבא (לתפקיד מש"ק קליעה בתותחנים) ולהראות גם נוכחות מוזיקלית ברשת עם קאברים בולטים. עכשיו ויצמן לוקח חלק בפרויקט "אלה האחים שלי", משדר יום הזיכרון המסורתי של גל"צ. "רוצה להיות שם" בביצועו כולל את המילים של טוראי אריאל רביב, שנהרג מאש כוחותינו בבסיס האימון של חטיבת הנח"ל בשנת 2001. לצד הפקה אלקטרונית ומרגשת, הופך השיר הזה לאחד מהקטעים הבולטים שיצאו מהפרויקט.

 

 

קייגו וסלינה גומז, "It Ain't Me"

הסגנון המוזיקלי של אמן ה-EDM קייגו הפך בשנים האחרונות לצליל של ז'אנר שלם – הטרופיקל האוס. בסינגל שני מתוך אלבום חדש, הוא מארח את סלינה גומז, שממלאת היטב את תפקיד הסולנית שבורת הלב. ביחד השניים יצרו שיר פרידה שנבנה עם מתח עדין כמיטב המסורת ומגיע לקצה בהוק חוזר בפזמון. שם קייגו יורה בתותחים הכבדים ושולף את הבאסים, שיושבים על מקצב זהה לשורות קצרות ומעובדות של גומז. התוצאה היא אחד הלהיטים שכנראה יפתח את עונת הקיץ בפופ העולמי.

 

 

מייקל קיוואנוקה, "Cold Little Heart"

מאז שהפך לאחד הצלילים של סוף שבוע רגוע עם "Home Again", האמן המסקרן מייקל קיוואנוקה רק מתפתח. באלבום השני שלו, ששחרר בשנה שעברה, הוא בחן כיווני הפקה חדשים בעזרתו של דיינג'ר מאוס, שהביא איתו סאונד וינטג'י ואפלולי. אחד השירים הבולטים שהשניים יצרו יחד הוא "Cold Little Heart", שנכלל גם בסדרת הטלוויזיה המדוברת של HBO "שקרים קטנים גדולים". תמצאו בו השפעות של רוק בריטי א-לה פינק פלויד ו-The Who, לצד לא מעט מוזיקת נשמה: שילוב מורכב שהשיר מצליח לבטא בצורה עמוקה ונעימה.

 

 

 

עכשיו בגלגלצ
סוף שבוע רגוע 06:00-09:00
עכשיו בגלגלצ
סוף שבוע רגוע 09:00-12:00
עכשיו בגלגלצ
סוף שבוע רגוע 12:00-16:00
עכשיו בגלגלצ
קבלת שבת 16:00-17:00
עכשיו בגלגלצ
סוף שבוע רגוע 17:00-22:00
חלוקות כרטיסים
ארכיון מצעדים
הטלפון שלנו: 1-800-800-918