תכניות

חדש בגלגלצ!

חדש בגלגלצ (19.2)

מאת: חנן ברנדס

 

ראג-אנ'-בון מאן, "Skin"

בתוך פרק זמן קצרצר – פחות משנה – שמו של ראג-אנ'-בון (רורי גרהם הבריטי) הפך לאחד מהבולטים בעולם הסול והאר-אנ'-בי. זה קרה כמובן בזכות, ״Human״, הלהיט הענק שהציג את הקול העמוק והמחשמל של האמן, לצד ההפקה העדכנית שמשלבת את יסודות המוזיקה השחורה עם אלקטרוניקה ואלמנטים אתניים. בשיר נוסף מתוך אלבום הבכורה שלו ששוחרר בשבוע שעבר, "Skin", הוא מתקרב למחוזות הרוק מלא הפאתוס. גם הפעם הוא שואב השראה מהגדולים שבזמרי הסול, ומצליח לייצר שיר שהופך כמעט אוטומטית להמנון.

  

 

נתן גושן, "26"

אחרי שני סינגלים מצליחים שהפכו ללהיטים ("זה שלנו" ו"חיכיתי"), נתן גושן משחרר שיר נוסף מתוך האלבום הרביעי שייצא בקרוב. בעזרת ההפקה של גלעד שמואלי, ואולי בהשפעת הצלחת הרימיקס ל-"Thinking About It" בעולם, גושן בוחן כאן כיוונים אלקטרוניים יותר ואקוסטיים פחות. גם מבחינה טקסטואלית נרשם בשיר החדש שינוי בולט מהלהיטים האחרונים ששחרר הזמר: "26" הוא אולי השיר הדרמטי ביותר שגושן שחרר בתקופה האחרונה, כזה שסוחט את בלוטות הרגש מהשנייה הראשונה. התוצאה היא שיר-סיפור שכמו נולד לרגעים מלאי הפאתוס בהופעה חיה.

  

 

 

קוקי לבנה, "שקט"

הכותב והמלחין קובי מנדלבאום פועל כבר תקופה די ארוכה תחת שם הבמה קוקי לבנה, בתחילה כלהקה והיום כפרויקט סולו. אחד השירים הבולטים של לבנה כאמן יחיד היה "גם אני", רצועת רוק סוחפת מהסוג שכבר כמעט ולא מיוצר בישראל של העשור הנוכחי. גם בשיר החדש "שקט" הוא ממשיך עם קו הרוק הצעיר, שמזכיר את תור הזהב של הרכבי ניינטיז אהובים כמו בוטן מתוק בקרקס, אבטיפוס, מופע הארנבות של ד"ר קספר ועוד, עם טוויסט קצת עכשווי יותר בהפקה. בתקופה בה הפופ משתלט על כל חלקה טובה, כיף שיש אמן צעיר שמחזיר עטרה ליושנה.

 

 

 

עכשיו בגלגלצ
סופשבוע בגלגלצ 02:00-08:00
עכשיו בגלגלצ
סוף שבוע רגוע 06:00-09:00
עכשיו בגלגלצ
סוף שבוע רגוע 09:00-12:00
עכשיו בגלגלצ
סוף שבוע רגוע 12:00-16:00
עכשיו בגלגלצ
קבלת שבת 16:00-17:00
עכשיו בגלגלצ
סוף שבוע רגוע 17:00-22:00
חלוקות כרטיסים
ארכיון מצעדים
הטלפון שלנו: 1-800-800-918